Pojistku na blbost má uzavřenou takřka každý, kdo má pojištěnou nemovitost. O obdobě pro pracovní prostředí leckdo ani neví, přitom funguje podobně a vztahuje se na neúmyslně způsobené škody během pracovní doby, je ale nutné si jej sjednat zvlášť. I v práci může dojít k neopatrnosti, jindy nepozornosti a dojde k poničení majetku zaměstnavatele, který může požadovat po zaměstnancích náhradu škody. Tuto možnost stanovuje zákoník práce a částka, která je vymahatelná až do výše 4,5násobku hrubého měsíčního příjmu. Pojištění tak může být doslova záchranou!
Na škody na majetku i zdraví
Komu by se doma nestalo, že upustil mobil na zem nebo rozbil nějaký spotřebič? Pracovní doba od-do není zárukou toho, že se něco podobného nestane v práci. Zatímco doma si každý zaplatí nové věci sám, v práci požaduje náhradu škody zaměstnavatel, který může chtít až 4,5násobek hrubého měsíčního výdělku před vznikem dané události. Může jít o poškozený mobil, notebook nebo dokonce o nehodu firemního vozu použitého na služební výjezdy. V takovém případě se hodí mít uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu.
Verze pro řidiče vozů
Pojišťovna ERGO nabízí tři druhy tohoto pojištění, které řeší odpovědnost zaměstnance za škodu, přičemž pro administrativní a školské pracovníky, kancelářský personál a laboranty je vhodná varianta STANDARD. Při té se neřeší pracovní náplň a má dostatečně široký rozsah pojistné ochrany. Pro zaměstnance, kteří vyjíždějí referentskými vozy do terénu, je vhodná verze ŘIDIČ. Pro ty, kteří mají dokonce firemní vůz přidělený a jezdí s ním se souhlasem zaměstnavatele i soukromé jízdy, pak tarif ŘIDIČ PLUS.
Spoluúčast a celosvětová platnost
Všechny tři varianty mohou být sjednané s maximální pojistnou částkou 500 000 korun. Spoluúčast je u tohoto pojistného produktu povinná, stanovit si její výši lze do maximálního limitu 5 000 korun. Pojistka má celosvětovou platnost, není třeba se tak bát důsledků nehod při zahraniční služební cestě.