Ani si často neuvědomujeme, jaký dar máme v podobě tekoucí čisté vody. Koupeme se v ní, pereme, umýváme, vaříme, a to nejdůležitější – pijeme ji jako takovou. Pokud také patříte mezi vyznavače takzvané kohoutkové vody, máte zkušenost jistě s tím, že co místo, to jiná příchuť. A bohužel často se stává, že nám zkrátka jinde nechutná.
Přinášíme několik možností, jak si vodu doma či v práci upravit dle svých možností a převést ji na zdravou variantu.
Co vlastně dělá onu podivnou pachuť?
Složek je samozřejmě několik! Vedle zanesených vodovodních trubek a různých mikroorganismů, se jedná také o příměsi v dané vodě – dusitany, těžké kovy a v neposlední řaděje to strašák jménem chlor.
Podpořte dobrou vodu!
A jak zlepšit její chuť? Možností, máte hned několik. Mezi instantní řešení patří různé filtrační konvice či papírové sáčky třeba do lahve, kterou budete nosit neustále s sebou. Nezapomeňte ale vždy dle doporučení výrobce tyto filtry měnit kvůli množení bakterií!
Dále se můžete setkat s přírodními bojovníky, jako je třeba šungit, který je právem považován za zázračný kámen, své jméno dostal podle prvního naleziště – Šuňga na břehu Oněžského jezera či takzvaná Binchotanová tyčinka, pro nás známá jako aktivní uhlí, jenž je velmi oblíbenou záležitostí především v Číně, kde se využívá již po staletí.
Nejlepší volbou je však začít co nejblíže ke zdroji, tedy od našeho přívodu vody do bytu, nebo studny. A to buď ionizátory, které mohou být jak průtokové-u nich je třeba instalace, nebo nádobové, jenž se přidělávat nemusí, a tak je můžeme prakticky vzít i kamkoliv s sebou, třeba na dovolenou. Navíc ionizovaná voda má přímý pozitivní vliv na naše zdraví. Či velkokapacitními nebo průtokovými nádobami s aktivními uhlíkovými filtry na vodu.
Setkat se ale můžete i s takzvanou UV lampou, která svým zářením dokáže zničit viry i bakterie, a tak vodu zdezinfikovat třeba právě pro malé děti.
Přispějte svému zdraví!