Když se dva rozhodnou vzít, ani jeden si neuvědomuje, kolik s tím bude starostí. Svatba není jenom o výběru svatebních šatů nebo o výběru prstýnků, ale je taktéž o rezervování termínu, o rezervování fotografa a taktéž o zařízení svatebních pozvánek, které musí být v krásných, zdobných svatebních obálkách. V souvislosti se svatebním oznámením se nabízí otázka, kdy ho rozesílat, respektive kdy ho předat svým blízkým. Přece jenom by to nemělo být příliš pozdě, na druhou stranu by to nemělo být ani příliš brzy. Kdy je tedy ideální čas na rozesílání svatebního oznámení?
Nejdříve půl roku, nejpozději tři měsíce před svatbou
U rozesílání svatebních pozvánek platí několik pravidel. Pozvánky by neměly být rozesílány dříve než půl roku před svatbou, na druhou stranu by neměly být darovány člověku později než tři měsíce před svatbou. Pokud tedy odešlete pozvánky na svatbu v průběhu 3-6 měsíců před svatbou, je to v pořádku. Samozřejmě v tomto případě opět platí, že byste to neměli nechávat na poslední chvíli. Pokud to totiž na poslední chvíli necháte, snížíte tím šanci na přítomnost daného hosta na vaší svatbě.
Co by nemělo na pozvánce chybět?
Taktéž se nabízí otázka, co by na pozvánce nemělo chybět. Ze všeho nejdůležitější je informace, kde, kdy a v kolik se dva zasnoubení budou brát. Zpravidla se na pozvánku píše adresa svatebního místa, taktéž název daného místa a město, samozřejmě čas.
Kromě sdělení místa svatby se taktéž uvádí i formality na pozvánku, jako je celé jméno ženicha, taktéž celé jméno nevěsty (pokud se bude sdělovat i její příjmení, tak to za svobodna, nikoli to, které jí bude náležet po svatbě).
Aby bylo svatební oznámení něčím zpestřené, většinou se na pozvánku přidává ještě fotografie nebo nějaký motiv. To je však individuální záležitost a není to pravidlo, jen možnost.